Türkiye Savunma Sanayii’nin ilk Girişimci Hızlandırma Programı!

AI JET BiGG Hızlandırma Programı

Türkiye’nin yapay zekâ teknolojileri odaklı ilk BiGG Programı HAVELSAN AI JET BiGG başlıyor.

 

TÜBİTAK’ın Bireysel Genç Girişimciler için Teknogirişim Sermayesi Desteği Programı BiGG, HAVELSAN Yıldız Açık İnovasyon Merkezi bünyesinde yapay zekâ alanında çalışmalar yürüten genç girişimciler ile buluşuyor.

 

Savunma sanayiinin önde gelen kuruluşları HAVELSAN, TUSAŞ ve SSTEK bu programda genç girişimcilerin yenilikçi fikirlerini hayata geçirmek için iş birliği yapıyor.

 

HAVELSAN ve TUSAŞ’ın inovasyon, Ar-Ge ve yapay zekâ birimleri ile Türkiye’nin Yapay Zekâ Mühendisliği bölümüne sahip iki önemli kuruluşu Hacettepe Üniversitesi ve TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesinin katkıları ile girişimcilerin iş planı hazırlama ve prototip geliştirme çalışmaları destekleniyor.

 

Onaylanacak projelerin TÜBİTAK’tan 200 bin TL tutarında hibe sermaye desteğine erişimi sağlanacak. Ayrıca programa katılan girişimciler SSTEK’ten de yatırım desteği alma şansı elde edebilecekler. Bu sayede Savunma Sanayii ekosistemine dahil olma fırsatına da kavuşacaklar.

 

Bilgisayarlı Görü, Otonom Sistemler, Doğal Dil İşleme, Veri Görselleştirme, Makine Öğrenmesi, Sanal Asistan, Havacılık ve Uzay Sistemleri, Dijital İkiz, Simülasyon ve Modelleme gibi yapay zekâ teknolojilerinde iş fikrine sahipseniz, bu alanda Türkiye’nin öncü sektör liderleri ve alan uzmanlarının hazırladığı AI JET BiGG programına katılabilir, şirketleşme yolunda bizlerle birlikte çalışabilirsiniz.

 

Detaylı bilgi ve başvuru için: aijetbigg.havelsan.com.tr

 

 

12 Mart 2021'de sona eriyor
Bu projeye bitiş tarihinden sonra başvuru kabul edilmeyecek.
Mail Aboneliği
Haberleri ve projelerle ilgili gelişmeleri yakından takip etmek için
mail listemize kayıt olabilirsiniz.
Lütfen e-posta adresinizi girin.
Mail aboneliğiniz alınmıştır. Teşekkür ederiz.
Başvuru yapılırken bir hata meydana gelmiştir. Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.
Captcha doğrulamasını geçemediniz.